PHP MNG Kargo sipariş data transferi scripti

Standard

MNG Kargo’nun program arayüzü ile birlikte kargo müşterilerine sunduğu kargo sipariş giriş ekranını bilirsiniz. E-ticaret platformunuzda fazla sirkülasyon varsa gün sonunda tüm bunların kargoya teslim edilmesi, kargo hazırlıkları, kargo tarafından sisteme girilmesi oldukça zaman kaybı. Hatta bu işlemler sırasında kargo adreslerinde yapılan hatalar, alıcı adında yapılan hatalar kimi zaman hem kargo firmasını hem de sizi mağdur edebiliyor.

MNG Kargo’nun sunmuş olduğu “Sipariş Data Transferi” API sistemi ile kendi e-ticaretinizi veya sisteminizi entegre ederek, siparişinizi işlediğiniz esnada anında MNG’ye kargo siparişini tek tuşla girebilirsiniz.

Bunu yapmanız için sizlere bu metodu ve nasıl kullanacağınızı anlatacağım. Daha detaylı metodlar ve kullanımı ile ilgili profesyonel destek almak isterseniz iletişime geçebilirsiniz.

MNG Kargo tarafından size verilen servis adresini alınız. (Web Servis Link : http://service.mngkargo.com.tr/musterikargosiparis/musterikargosiparis.asmx)

Burada önemli olan kargo koli bilgilerinin her bir koli için “desi, kilo, kgdesi, içerik, adet” olarak MNG’ye gönderilmesidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *